„Żegluga” dzieciom – „Tylko z pomocą silnych można dopomóc słabym” (Bertold Brecht)

589

Od 4 listopada do 8 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią trwał „Tydzień Dobroci”, podczas którego zdobyto fundusze na rzecz dzieci z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy.
Uczniowie jak i nauczyciele przyczynili się do pomocy na kilka sposobów. Można było kupić przepyszne ciasta upieczone przez uczniów klasy 3 PS oraz 2 TŻ. Zbierano datki pieniężne do puszek. Uczniowie również sami przynosili potrzebne artykuły, które przydadzą się dzieciom.
6 listopada odbył się tzw. „Dziwny konkurs„. Uczniowie mieli za zadanie przebrać się w niecodzienne i oryginalne stroje. Największą pomysłowością wykazała się klasa II Technikum Żeglugi Śródlądowej, która tym samym zdobyła nagrodę w postaci bonu na przełożenie sprawdzianu. Najciekawiej przebrani uczniowie natomiast zyskali bony na dodatkowe nieprzygotowanie do zajęć.
Codziennie na długiej przerwie tańczyliśmy belgijkę na dziedzińcu szkolnym. Z dnia na dzień coraz więcej osób przyłączało się do zabawy, a nasze umiejętności taneczne były coraz to większe.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i dobrą zabawę.

Igor Żurawski