„Zferiowany” czas z Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy

Wielkimi krokami w województwie kujawsko-pomorskim zbliżają się ferie zimowe, czyli czas wolny od zajęć szkolnych. Jak co roku Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy organizuje dla dzieci moc atrakcji.

Dwutygodniowa przerwa w szkolnych kalendarzach to z pewnością czas na odpoczynek, ale także naukę przez zabawę. Podczas zajęć organizowanych przez Muzeum rozbudzona zostanie kreatywność uczestników. W trakcie jednodniowych warsztatów będzie można rozwinąć umiejętności manualnenp. podczas warsztatów rękodzielniczych. Z pewnością naszych małych gości zaciekawi  także możliwość poznania technik graficznych pozwalających na uzyskiwanie odbitek z pomocą różnorakich materiałów. Poznamy także kunszt pracy introligatora – czyli ręcznego oprawiania książek.W trakcie feryjnej przerwy będzie można również skorzystać z warsztatów EkoSztuka, podczas których nauczymy się tworzyć m.in. zabawki z recyklingu. Inspiracją dla nas będą między innymi, tzw. readymades – dzieła sztuki stworzone z przedmiotów codziennego użytku. Zajęcia te mają na celu zwiększyć świadomość dzieci na temat segregacji odpadów oraz zakorzenić w ich umysłach potrzebę dbania o naszą planetę. Uczestnicy otrzymają wszelkie niezbędne materiały do udziału w warsztatach.

Jednodniowe spotkania prowadzone są dla 2 grup wiekowych: 7-9 i 10-12 lat, odbywać się będą w godz. 11.00-13.00 w Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6.

Zajęcia w terminie:

28-31.01.2020 r.

grupa wiekowa 7-9 lat: warsztaty graficzne

grupa wiekowa 10-12 lat: warsztaty EkoSztuka oraz rękodzielnicze

04-07.02.2020 r.

grupa wiekowa 7-9 lat: warsztaty rękodzielnicze oraz EkoSztuka

grupa wiekowa 10-12 lat: warsztaty graficzne

Rezerwacja miejsc pn.-pt. 8.00-16.00 tel. 52 585 99 11, 914, 925 lub mailowo: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl.

Bilety na poszczególne warsztaty w cenie 5 zł od osoby będą do nabycia w kasie Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6.

Adrianna Adamska – Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy