Zimowe zajęcia w bibliotece w Potulicach

Po mimo braku śniegu za oknem „zima może być wesoła”.  Pod takim hasłem odbyły się (od 27 – 31 stycznia 2020 roku) feryjne zajęcia w bibliotece w Potulicach. Na uczestników zajęć czekało mnóstwo atrakcji, ogrom niespodzianek oraz dużo ruchu i dawki dobrego humoru.

Na zajęciach plastycznych powstały piękne bałwany z masy solnej i porcelanowej, plastelinowe pingwiny, zimowy pejzaż malowany farbami.  Było również coś dla „mądrej główki” czyli zgadywanki i łamigłówki o zimowej tematyce, kalambury.  Przeczytana przez panią bibliotekarkę książeczka Tove Jansson „ Muminki – zima i czary”  wprowadziła wszystkich w krainę zimowych marzeń, dzieci podzieliły się wiedzą o zachowaniu zwierząt i ptaków o tej porze roku, jak można im pomóc.

„Zimą w koło jest wesoło” dlatego też zajęcia kończyły gry i zabawy ruchowe. Gra w kolory, „gorące krzesła”, bitwa na papierowe śnieżki, „taniec bałwanków i śnieżynek”.

Finałem zajęć w bibliotece był bal, ze słodkim poczęstunkiem, w Sali hr. Anieli Potulickiej. Przed zabawą dzieci wykonały piękne maski karnawałowe.

Jolanta Dąbrowska – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią