Złodziej portfela nie pozostanie bezkarny

60-letni mieszkaniec podszubińskiej wsi wykorzystując nieuwagę klienta jednego ze sklepów ukradł mu portfel z gotówką i dokumentami. Złodziej cieszył się wolnością zaledwie dwie godziny, a w jego zatrzymaniu pomógł pokrzywdzony.

W miniony poniedziałek (2.03.20) do szubińskiego komisariatu zgłosił się bydgoszczanin, który powiadomił, że ktoś ukradł mu portfel z dokumentami i gotówką. Mienie zginęło prawdopodobnie wtedy, kiedy pokrzywdzony robił zakupy w jednym ze sklepów na terenie gminy.

Krótko po tym, jak pokrzywdzony złożył zawiadomienie w sprawie kradzieży, skontaktował się ponownie z mundurowymi i przekazał, że prawdopodobnie wie kto go okradł. Kiedy na wskazane miejsce dojechali dzielnicowi, najpierw sprawdzili sklepowy monitoring, potem zatrzymali 60-latka, którego pokrzywdzony podejrzewał o kradzież.

Złodziej był pijany, dlatego trzeźwiał w policyjnym areszcie. Wczoraj (03.02.20) 60-latek usłyszał zarzuty kradzieży portfela i dokumentów. Decyzję w jego sprawie podejmie niebawem sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami podejrzanemu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne