„Złodziejka listów”- o sile miłości, która sprawia, że niemożliwe staje się możliwe. DKK w Paterku

Majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku upłynęło na rozmowie o książce, która wywarła ogromne wrażenie na większości czytelniczek.

Tłem powieści Anny Rybakiewicz„Złodziejka listów” jest wojna, która odbiera wszystko. Przede wszystkim odbiera nadzieję na miłośći jakąkolwiek przyszłość. Czy jednak nadzieja nie umiera ostatnia?

Astrid Rosenthal – piękna i utalentowana dziewczyna oraz oficer SS – Walter Schmidt, to dwoje ludzi, których ścieżki przecina przeznaczenie naznaczone wojną. Oboje

z dwóch różnych światów, których nie można połączyć. Światów, które dzieli przepaść śmierci, przed którą ucieka Astrid i którą sieje Walter. Łączy ich jednak coś ponad to. Przypadkowe spotkanie sprawia, że tych dwoje ludzi poznaje najpotężniejsze z uczuć, jakim jest miłość. Autorka powieści w niesamowity sposób opisuje losy swoich bohaterów. Przewracając kolejne strony książki nie można się oderwać od czytania.

Anna Rybakiewicz na przykładzie swoich bohaterów pokazuje, że miłość jest w stanie przezwyciężyć wszystko. Strach przed śmiercią popycha Astrid do kolejnych ucieczek i rezygnacji z miłości. Ta sama miłość sprawia, że Walter nie rezygnuje z poszukiwań ukochanej, a tytułowe listy są jedynym mostem, który ich łączy.

Czy przeznaczenie było łaskawe dla tych dwojga ludzi? Warto to sprawdzić i zatonąć w świecie ukrytym na kartach  „Złodziejki listów”. Gorąco polecamy.

Na kolejne spotkanie DKK w Paterku zapraszamy 27 czerwca.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

 

 

Katarzyny Hass – PiMBP w Nakle nad Notecią, filia w Paterku