Znamy już finalistów Nakielskiej Ligi Siatkówki sezon 2022/23

5 marca 2023 roku poznaliśmy finalistów Nakielskiej Ligi Siatkówki sezonu 2022/23. W decydującym spotkaniu zmierzą się ze sobą Stara Gwardia NTS i Strefa Łochowo, natomiast MiSSM Trzeciej Fali i NTS Kadetom pozostała gra o najniższy stopień podium.

NTS Kadeci – Stara Gwardia NTS 1:3 (25:18, 16:25, 15:25, 18:25);

pierwszy mecz 1:3, awans: Stara Gwardia NTS

W zeszłą niedzielę to Stara Gwardia uzyskała pokaźną zaliczkę, zwyciężając 3:1. Tym samym do awansu potrzebne były jej ledwie dwa sety. Kadeci spróbowali jednak powalczyć i od początku wykorzystali słabą dyspozycję przeciwników. Efektowne bloki w połączeniu z wieloma błędami starszych graczy stworzyły mieszankę, która zaowocowała wynikiem 15:5 czy 20:12. Pierwszy krok został wykonany, jednak to było wszystko, na co było dziś stać młodzież. Kolejne partie miały niemal identyczny przebieg. Dominacja Gwardii nie podlegała dyskusji, a ich zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. Jak zwykle nie zawodził Maciej Tomczyński, na którego Kadeci nie potrafili znaleźć recepty. Sami zaś popełniali ogromną masę błędów, których skala była raz po raz niecodzienna. Opuściła ich skuteczność w ataku, dość powiedzieć, że w trzeciej odsłonie ugrali jedynie trzy oczka tym elementem. 16:25 i 15:25 – te wyniki oznaczały, że Gwardia weszła do finału. Do zagrania był jeszcze kolejny set, w którym obie drużyny eksperymentowały z ustawieniem na boisku. Nie zmieniło to jednak obrazu widowiska i ponownie to faworyci byli stroną dominującą. Zwyciężyli do 18, pokazując Kadetom miejsce w szeregu. Zdecydowanie wyróżnił się Tomczyński – zdobywca 18 punktów.

Strefa Łochowo – MiSSM Trzecia Fala 3:2 (18:25, 25:22, 24:26, 25:19, 16:14);

pierwszy mecz 3:2, awans: Strefa Łochowo

W drugim półfinale było wiadomo, że nie będzie rozgrywania setów o pietruszkę, bowiem pierwsze starcie tych zespołów zakończyło się tie- breakiem. Już pierwsza niezwykle długa akcja zapowiadała ciekawą walkę na przestrzeni całego meczu. Z każdą kolejną piłką rosła jednak przewaga Trzeciej Fali. Asy serwisowe Jakuba Majewskiego zapewniły jej kontrolę gry, a na przeszkodzie nie stanęły im nawet trzy bloki Mateusza Krupińskiego. Drugi set był już znacznie bardziej wyrównany, a prowadzenie zmieniało się niejeden raz. Na skrzydłach skutecznością imponowali Krupiński i Arkadiusz Kaluska, a od stanu po 22 serię zanotowała Strefa, wyrównując stan pojedynku. Kolejna partia była podobna – Łochowo ambitnie walczyło w defensywie, MiSSM również nie odpuszczała, dzięki czemu było na co popatrzeć. Doszło do gry na przewagi, którą zakończył skutecznym atakiem Majewski. Fala była już tylko o krok od awansu. Wszystko szło po jej myśli również w czwartym secie. Przy stanie 14:11 doszło jednak do małego zamieszania z ustawieniem jej graczy, wskutek czego doszło do korekty wyniku. Wydaje się, że był to decydujący moment całej rywalizacji. Strefa nabrała wiatru w żagle, a jej rywale zaczęli mieć pretensje wzajemnie do siebie i mocno spuścili z tonu. Łochowo pewnie doprowadziło do tie- breaka. W nim początkowo to zwycięzcy rundy zasadniczej przeważali, ale dobrym pomysłem była przerwa na żądanie łochowian jeszcze przed zmianą stron (4:7). Po niej gra przyjezdnych uległa poprawie, a głośne okrzyki i stuprocentowe zaangażowanie sprawiło, ze o awansie decydowała gra na przewagi. Będąca nad przepaścią Fala obroniła pierwszego meczbola, ale drugiego nie dała już rady i w tym momencie nastąpił szalony wybuch radości zawodników Strefy. Pokazali, że zaangażowaniem oraz ambicją można wiele zdziałać i zwyciężyć z wyżej notowanym przeciwnikiem. Jeżeli zagrają za tydzień z taką samą energią, to są w stanie wygrać całe rozgrywki. Kto by się tego spodziewał na początku sezonu, kiedy to notowali porażkę za porażką… Ich liderem nie tylko dziś był Krupiński, który uzbierał 23 punkty na swoim koncie.