ZUS w Bydgoszczy zaprasza na Tydzień Przedsiębiorcy

3 września we wszystkich oddziałach ZUS rozpocznie się cykl szkoleń i porad ekspertów w ramach akcji „Tydzień Przedsiębiorcy”, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem „Zatrudniam legalnie – pracuję legalnie”. Przez pięć dni każdy chętny będzie mógł sięgnąć po poradę eksperta, czy wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach.

Tegoroczna edycja Tygodnia Przedsiębiorcy realizowana jest we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, która jest partnerem strategicznym kampanii: Pracuję legalnie. Przygotowaliśmy cykl bardzo ciekawych szkoleń i dyżurów ekspertów. Będzie można skonsultować się nie tylko z pracownikami ZUS, ale również z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Pracy, Narodowego Funduszu Zdrowia, czy Powiatowego Urzędu Pracy – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

W programie przewidziano szkolenia z różnych obszarów, począwszy od legalnego zatrudniania obywateli polskich i cudzoziemców oraz korzyści z tym związanych po ulgi w spłacie zadłużenia. Podczas szkoleń poruszone będą ważne kwestie związane zarówno z prawem do świadczeń krótkoterminowych, jak zasiłki chorobowe, opiekuńcze, macierzyńskie, jak też do tych świadczeń długoterminowych, czyli emerytur i rent. To będzie też doskonała okazja, by dowiedzieć się na temat delegowania pracowników do pracy za granicą. Z kolei dla firm, które mają trudności z bieżącym opłacaniem składek przewidziano szkolenie „Ulgi w spłacie zadłużenia”.

Tydzień Przedsiębiorcy jest zorganizowany w tym samym czasie w całym kraju. Skierowany jest do osób prowadzących własne firmy, księgowych, kadrowych, ale również tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z własnym biznesem. Do udziału w szkoleniach ZUS zaprasza również obcokrajowców, którzy podjęli pracę na terenie Polski.

Z naszym regionie z porad ekspertów będzie można skorzystać w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Świeciu, Nakle nad Notecią i Sępólnie Krajeńskim. Szkolenia natomiast odbędą się w Bydgoszczy w terminach:

  • 23, 24, 26 i 27 września przy ul. Św. Trójcy 33 (sala 027).
  • 25 września w Wyższej Szkole Gospodarki, ul. Królowej Jadwigi 14 (Sala Widowiskowa Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej).

Wszystkie szkolenia są bezpłatne, a szczegółowy harmonogram dostępny na stronie https://www.zus.pl/firmy/pozostale/tydzien-przedsiebiorcy. Zapisy na szkolenia będą przyjmowane do 20 września pod numerem telefonu: 52 34 18 109.

Krystyna Michałek – Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego