Zwycięstwo juniorów NTS Trójka Nakło w III lidze

13 stycznia 2020 roku na hali toruńskiego AZS UMK Toruń odbył się mecz pomiędzy gospodarzami a juniorami NTS-u Trójka Nakła w ramach siatkarskiej III ligi seniorów. Było to przedostatnie spotkanie między tymi zespołami w tym sezonie- pierwsze padło łupem torunian (3:2), a w drugim wyraźnie lepsi byli nakielanie (3:0).

Ten mecz miał podobny przebieg co ten wygrany przez Toruń, również zakończył się w pięciu setach. W pierwszym secie od początku małą przewagę uzyskali goście (0:3, 7:9). W połowie partii NTS odskoczył na kilka punktów więcej i pewnie zmierzał do wygrania tej odsłony (13:18, 14:20). Tak też się stało.
Kolejny set to fatalna gra Nakła w przyjęciu i w ataku. W tej partii nakielanie zdobyli własnymi atakami i zagrywką tylko cztery punkty (!). Mimo to, zdobyli w tym secie ich 18.
W trzeciej odsłonie, tak jak w pierwszej, to przyjezdni mieli przewagę nad rywalami (10:13, 15:18). Prowadzili nawet 23:20 i mieli dwie piłki setowe, jednak torunianie je obronili. Set zakończył się zwycięstwem NTS-u 27:25.
Przedostatnia partia to ponownie słaba gra w wykonaniu juniorów NTS-u przy lepszej postawie gospodarzy. Od początku Toruń prowadził 7:1, później 9:3. Nakło wykonało w tej odsłonie tylko jedną dobrą serię- zbliżyli się na dwa punkty do rywali (13:11). W późniejszej fazie goście zdobyli jeszcze tylko pięć oczek i przegrali seta do 16. O zwycięstwie musiał zadecydować tie-break. W nim NTS od początku do końca dominował i miał wyraźną oraz bezpieczną przewagę nad przeciwnikami. Piąta partia zakończyła się wynikiem 15:8.
To drugie zwycięstwo Nakła nad Toruniem. Ostatnie spotkanie w rundzie rewanżowej odbędzie się na hali nakielskiego NTS-u, prawdopodobnie w lutym.

Teraz przed juniorami kolejne wyzwanie- 19 stycznia w Bydgoszczy zagrają o złote medale mistrzostw województwa kujawsko-pomorskiego z tamtejszym Chemikiem. Ostatni mecz pomiędzy obrońcami tytułu a BKS-em zakończył się gładkim zwycięstwem NTS-u, co napawa optymizmem przed decydującym starciem.

AZS UMK Toruń – NTS Trójka Nakło 2:3 (21:25, 25:18, 25:27, 25:16, 8:15)

NTS wystąpił w składzie: Antoni Kwasigroch (kpt.) (22 pkt.), Jakub Kiersznicki (8), Mateusz Grudzinski (7), Michał Nurczyński (1), Maciej Świtalski (10), Hubert Kwiatkowski (6) oraz Nikolas Marasz, Borys Tacikowski. Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.