Zwycięstwo siatkarzy NTS-u w III lidze

17 lutego na sali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią odbył się mecz pomiędzy NTS-em Trójka Nakło, a AZS-em UMK Toruń. Było to czwarte i zarazem ostatnie spotkanie w sezonie między tymi drużynami w ramach III ligi mężczyzn w siatkówce. Poprzednie spotkanie zakończyły się wynikami 3:0 i 3:2 dla nakielan oraz 3:2 dla Torunia.

Początek poniedziałkowego meczu to gra punkt za punkt, na tablicy wyników co chwilę widniał remis. W połowie seta na prowadzenie wyszli przyjezdni (12:15, 18:20). NTS doprowadził do remisu, obronił nawet piłkę setową, jednak do 24 zwyciężył AZS. Druga partia to już spokojniejsza gra Nakła i szybkie wyjście na prowadzenie (9:5, 14:10). NTS pewnie wygrał odsłonę oddając rywalom tylko 16 oczek. Kolejny set miał niemal identyczny przebieg jak poprzedni. Kilka punktów z przodu byli gospodarze, Toruń nie zdołał zniwelować tej straty i w efekcie partia zakończyła się wynikiem 25:18 dla juniorów z Nakła. Czwarta odsłona była z kolei podobna do pierwszej. Żadna z ekip nie osiągnęła znaczącej przewagi, wynik oscylował w okolicach remisu. Wydawało się jednak, że to NTS ma kontrolę nad przebiegiem spotkania i to gospodarze będą lepsi w tym secie. Tak też się stało- nakielanie zachowali w końcówce więcej zimnej krwi i wygrali 27:25. Ty, samym NTS Trójka zajął drugie miejsce w wojewódzkiej trzeciej lidze, wyprzedzając Toruń. Trzy punkty więcej od Nakła ma w tabeli BKS Chemik Bydgoszcz. Już w czwartek 20 lutego w Poznaniu juniorzy nakielskiego zagrają pierwszy mecz Ćwierćfinału Mistrzostw Polski- o godzinie 16:00 zmierzą się z gospodarzami- Energetykiem Poznań. W piątek o 10:00 zagrają spotkanie z drugim grupowym rywalem- Skrą Bełchatów. W turnieju uczestniczy 6 drużyn, a awans do Półfinałów Mistrzostw Polski uzyskają dwie najlepsze ekipy. Serdecznie zapraszamy do trzymania kciuków za udany występ nakielskich siatkarzy!

NTS Trójka Nakło – AZS UMK Toruń 3:1 (24:26, 25:16, 25:18, 27:25)

NTS wystąpił w składzie: Antoni Kwasigroch (kpt.) (20 pkt..), Jakub Kiersznicki (9), Borys Tacikowski (2), Mateusz Grudzinski (19), Maciej Świtalski (6). Hubert Kwiatkowski (10), Michał Nurczyński (2), Nikolas Marasz. Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.