Pieniądze z WFOŚiGW dla „Małych Strażaków”

Dwadzieścia jednostek OSP Województwa Kujawsko-Pomorskiego otrzyma dofinansowanie w ramach Programu „Mały Strażak”. W WFOŚiGW w Toruniu odbyło się uroczyste podpisanie umów z Prezesami Ochotniczych Straży Pożarnych. W uroczystości oprócz szefa WFOŚiGW w Toruniu Prezesa Ireneusza Stachowiaka udział wzięli m. in.: Minister Marzenna Drab, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu nadbrg. Janusz Halak.

Przybyli też przedstawiciele jednostek, które otrzymały dofinansowanie: Michał Partatus Prezes OSP w Wierzchucinie Królewskim w gminie Koronowo, Marian Górka Prezes OSP w Choceniu, Jacek Guranowski Prezes z OSP w Grębocinie w gminie Lubicz, Andrzej Bojko Prezes OSP z Cukrowni „Nakło”, Arkadiusz Kowalski Prezes OSP z Jezior Wielkich, Robert Napierała Prezes OSP z Kcyni, Rafał Adamczewski Prezes OSP z Bydgoszczy-Fordonu, Piotr Strużyński Prezes OSP z Rogóźna, Bogusław Gierszewski Prezes OSP z Kęsowa, Jacek Sadowski Prezes OSP z Kamionek Dużych w gminie Łysomice, Paweł Urban Prezes OSP w Bysławiu z gminy Lubiewo, Paweł Baraniak Prezes OSP z Błenna w gminie Izbica, Paweł Lemański Prezes OSP ze Zbrachlina w gminie Waganiec Anatol Wiercioch Prezes OSP ze Zelgna w gminie Chełmża, Michał Koszel Prezes OSP z Grzegorza z gminie Chełmża oraz Teresa Rathsmann-Dziemiańczuk Prezes OSP z Szynycha.
Ponadto dofinansowanie otrzymają jednostki OSP, których przedstawiciele nie przybyli na uroczystość ze: Świecia – Przechowo, z Rachcina w gminie Bobrowniki, Dobrzynia nad Wisłą oraz Rusinowa w gminie Rypin.
Prezes WFOŚiGW w Toruniu Ireneusz Stachowiak poinformował, na jakie zadania jednostki OSP mogą przekazać otrzymane środki m.in. na: zakup sprzętu i wyposażenie młodych strażaków ochotników w odzież ochronną, zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz wyjazdy szkoleniowe. Na zakończenie uroczystości Prezes Paweł Urban z OSP w Bysławiu, w imieniu dofinansowanych jednostek podziękował wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pozyskania funduszy na dofinansowanie młodzieżowych drużyn.

materiał; powierzony