Maluchy z szubińskiej „dwójki” spotkały się z dzielnicowym

Dzieci uczęszczające do klasy 0 Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie rozmawiały z dzielnicowym na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Policjant uczył też, jak bezpieczne korzystać z dróg.

W ostatnich dniach dzielnicowy z szubińskiego komisariatu, sierż. szt. Mateusz Wawrzyniak, spotkał się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie.
Policjant rozmawiał z dziećmi o zgodnym z przepisami przemieszczaniu się po trasach, używaniu elementów odblaskowych, zachowaniu w kontaktach z niebezpiecznymi zwierzętami oraz jak się zachować, kiedy dzieci zostaną zaczepione przez osobę nieznajomą.
Dzielnicowy przypomniał też numery alarmowe wszystkich służb ratunkowych i omówił przypadki, kiedy należy z tych numerów korzystać, co może się okazać bardzo przydatne podczas nadchodzących wakacji.
Sierż. szt. Wawrzyniak omawiając tematy związane z wakacyjnym wypoczynkiem, udzielał dzieciom rad, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą i na górskich szlakach. Za spotkanie i cenne wskazówki, opiekunka maluchów złożyła na ręce dzielnicowego piękne podziękowanie.

podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią