19. Finał Szlachetnej Paczki – czas podsumować !!!

Przez te dwa dni w Polsce działy się prawdziwe cuda. Wolontariusze Szlachetnej Paczki w sobotę i niedzielę 7-8 grudnia ponownie zapukali do tysięcy domów w całej Polsce, by przekazać dedykowaną pomoc najbardziej potrzebującym i wnieść w ich życie nadzieję na zmianę. W tym roku Paczka dzięki szlachetnym sercom darczyńców pomogła 14 562 rodzinom z najdalszych zakątków kraju. Łączna wartość przekazanej pomocy przekroczyła 45 mln zł.

Rejon Nakło nad Notecią istnieje od 6 lat, z roku na rok udaje nam się dotrzeć do coraz większego grona potrzebujących. Lista osób, które potrzebują wsparcia, co roku wzrasta dlatego staramy się również poszerzać zakres naszych działań.
W tym roku udało nam się pomóc 17 rodzinom z terenu powiatu nakielskiego, a wartość paczek łącznie wyniosła ok. 29 tyś. złotych. W naszej paczkowej ekipie dzielnie działało 22 wolontariuszy! Nasi Darczyńcy to zarówno osoby prywatne, jak i całe szkoły bądź firmy. Jest to potwierdzenie, że każdy może pomóc. Liczy się gest i chęci do działania.

Chcielibyśmy złożyć ogromne podziękowania dla Wszystkich, którzy poświęcili się chociaż odrobinę, aby to piękno mogło się rozwijać.

Dziękujemy:
• za użyczenie sali na Przystani Nakielskiej, która służyła jako magazyn dla wszystkich dostarczonych paczek,
• wszystkim instytucjom za wskazanie rodzin, które mogliśmy objąć naszym projektem,
• mediom za to, że pomogły nam nagłośnić akcję, aby promować mądrą pomoc i trafić do jak największej liczby osób,
• za wsparcie w postaci rzeczy materialnych,
• niezastąpionym kierowcom, którzy przez trzy dni podarowali swój czas, samochód i wraz z nami jeździli do rodzin.
• podziękowania należą się również dla tych, którzy zadbali o to, aby nasi wolontariusze nie byli głodni i mieli siłę do działania oraz wszystkim lokalnym przedsiębiorcom, którzy okazali nam wsparcie. Wasz trud i zaangażowanie jest nieocenione!

Wyrazy wdzięczności należą się wszystkim zaangażowanym w projekt, tym którzy przychodzili nas wesprzeć osobiście i tym, którzy byli z nami tylko telefonicznie.
Każdy dołożył niemałą cegiełkę do naszego ogromnego sukcesu.

Przede wszystkim podziękowania należą się Wam Drodzy Wolontariusze bez 22 tak zaangażowanych osób ciężko byłoby tworzyć to wspaniałe dzieło.

DZIĘKUJEMY !!!
Mamy nadzieje, że tak zaangażowani mieszkańcy Nakła, a nawet jeszcze bardziej będą z nami współpracować również za rok.
Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego !!!

„Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście” – Robert Baden-Powell.

materiał: Szlachetna Paczka