24-latek wpadł, bo nie miał zapiętych pasów

Nakielscy „patrolowcy” zatrzymali 24-letniego kierowcę bmw przy którym znaleźli zabronione substancje. Kierowcy grozi też odpowiedzialność karna za kierowanie pojazdem pod działaniem narkotyków. Zatrzymany wpadł, bo nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Uwagę patrolujących nakielskie ulice mundurowych zwróciło bmw, którego kierowca nie korzystał z wymaganych przepisami pasów bezpieczeństwa. Sprawca wykroczenia został zatrzymany do kontroli. Zarówno kierowca, jak i pasażer auta byli zdenerwowani.  Powód tych nerwów szybko wyszedł na jaw. Podczas sprawdzania 24-latka, który kierował bmw, mundurowi znaleźli w kieszeni jego spodni woreczek z białym proszkiem. Poza tym, w schowku auta znaleziono tabletki wyglądem przypominające środki zabronione.

Mieszkaniec gminy Nakło, który prowadził bmw, został zatrzymany i dowieziony do komendy. Tam zabezpieczone środki sprawdzono narkotesterem, który wykazał, że w woreczku znajdowała się amfetamina, a tabletki to ecstasy. Sprawdzono też, czy mężczyzna nie jest pod działaniem zabronionych środków. Wstępne badanie wykazało w organizmie 24-latka marihuanę i amfetaminę, dlatego policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś (13.11.19) usłyszał zarzuty za posiadanie środków odurzających oraz za prowadzenie pojazdu pod ich wpływem.

24-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ostateczne decyzje w sprawie podejmie sąd.  

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne