24. Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli upamiętniający Łucjana Dombka

Już po raz 24 w Nakle nad Notecią miał miejsce Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli upamiętniający Łucjana Dombka. Siatkarska rywalizacja pomiędzy „belframi” jest także idealną okazją, by na sportowo uczcić Dzień Edukacji Narodowej.
W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej zmierzyło się 5 drużyn. 3 placówki z Nakła nad Notecią – gospodarze, czyli ZSŻŚ, ZS-P nr 4 oraz ZS im. Stanisława Staszica. Na Turniej dotarła również reprezentacja SP w Kruszynie oraz ZS w Szubinie.
Przybyłych powitał Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu, Zdrowia, Polityki Społecznej i Porządku Publicznego Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią – Jan Grabarski, który przy okazji złożył również życzenia z okazji święta nauczycieli. Następnie oficjalnego otwarcia dokonał Zastępca Burmistrza Krzysztof Błoński, który podzielił się ze zgromadzonymi wspomnieniami i anegdotami dot. Patrona Turnieju. Sylwetkę Łucjana Dombka przybliżyła Prezes spółki Nakielski Sport Anna Mrozek.
Po zaciętych pojedynkach Turniej zakończył się następująco:
1. miejsce – SP w Kruszynie
2. miejsce – ZS w Szubinie
3. miejsce – ZSŻŚ w Nakle nad Notecią
4. miejsce – ZS-P nr 4 w Nakle nad Notecią
5. miejsce – ZS im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią
Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się Anna Stawujak z drużyny ZSŻŚ, a najlepszym zawodnikiem Miłosz Miękczyński z SP w Kruszynie.
Nagrody wręczali: Anna Dombek, Jan Grabarski i Anna Mrozek.
Tradycją Turnieju jest wizyta przy grobie zmarłego Łucjana Dombka, gdzie zapalono znicz i złożono kwiaty
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i wszystkim, którzy wsparli XXIV Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli im. Łucjana Dombka z okazji Dnia Edukacji Narodowej
źródło: Nakielski Sport Sp. z o.o.
fot. Justyna Maćkowska / Anna Mrozek / Marta Włodarczyk