40-lecie Zespołu Szkół im. Wł. Łokietka w Lubaszczu

„Dar lat to prezent, na który nie można sobie zasłużyć i którego nie można sobie kupić.

 Zawiera radość, ale nie jest pozbawiony bólu […]

Dar ten trzeba przyjmować z wdzięcznością, dlatego że jest darem naszego życia”.

Słowa te stały się mottem uroczystości 40-lecia szkoły, odnowienia i poświęcenia sztandaru Zespołu Szkół im. Wł. Łokietka w Lubaszczu. Jubileusz był okazją do tego, aby przeszłość spotkała się z teraźniejszością. Z jednej strony zostały obudzone i przywołane wyjątkowe wspomnienia u tych, którzy pamiętają jeszcze początki powstawania szkoły, z drugiej natomiast, młodym pokoleniom przybliżono jej bogatą historię.

Szkoła od lat przygotowuje uczniów do uzyskania kwalifikacji zawodowych oraz do pracy i życia w warunkach współczesnego świata.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią Tadeusz Sobol starosta nakielski, Tomasz Miłowski wicestarosta, Rozalia Wencel przewodnicząca komisji edukacji, promocji i sportu Rady Powiatu Nakielskiego, Ewa Szłapa dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią, Damian Król dyrektor Wydziału Finansowego Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią, emerytowani dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkoły, Sołtys Lubaszcza, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Nakle n/Not., przedstawiciele pracodawców, Rady Rodziców oraz dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół w Lubaszczu.

Zespół Szkół w Lubaszczu liczy 40 lat. 1 września 1981 roku w obecnym budynku szkoły po raz pierwszy zabrzmiał dzwonek,  jednak historia szkoły jest znacznie dłuższa Wśród osób, które stały na czele placówki od początku jej istnienia są: Jan Lamparski, Alfons Kubiński, Mieczysław Smulski, Zenon Grzegorek, Dalila Szarszewska i obecny Dyrektor Arkadiusz Kamiński.

Ważnym momentem uroczystości, która odbyła się 14 października, było odnowienie sztandaru szkoły. Fundatorami sztandaru Zespołu Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu są: Starostwo Powiatowe w Nakle n/Not.,  Bank Spółdzielczy w Nakle n/Not., Rada Rodziców przy Zespole Szkół im. Wł. Łokietka w Lubaszczu, Pan Marian Kulig – Starszy Cechu Rzemiosł Różnych oraz Pan Grzegorz Kaczmarek. Po symbolicznym wbiciu gwoździ przez fundatorów, poświęcenia sztandaru dokonał ksiądz Romana Siuchnińskiego, nauczyciel religii w szkole.

Uroczystość w Zespole Szkół w Lubaszczu była także okazją do świętowania Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom oświaty oraz na ręce Dyrektora szkoły wręczyli kwiaty, będące wyrazem wdzięczności za trud pracy.

tekst: ZS w Lubaszczu

zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).