43-latek wpadł podczas rutynowej kontroli

Kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi kierowcy skody, którego szubińscy patrolowcy zatrzymali podczas rutynowej kontroli drogowej. Okazało się, że prowadzący auto nie dość, że był pijany, to wsiadł za kierownicę wbrew sądowemu zakazowi.

Patrolując miejscowości w szubińskiej gminie mundurowi z miejscowego komisariatu zatrzymali do rutynowej kontroli skodę fabię. Auto prowadził 43-latek. Podczas rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli od niego alkohol.

Użyty alkomat wykazał w organizmie kierowcy prawie promil alkoholu. W policyjnej bazie sprawdzono także jego personalia. Wtedy wyszło na jaw, że 43-latek winien powstrzymywać się od wsiadania za kierownicę, bo prowadzić auto zabronił mu sąd.  

Dziś (24.06.20) mieszkaniec szubińskiej gminy został przesłuchany i usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu. Za popełnione przestępstwo kierowcy grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, a jego zachowanie oceni sąd.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne