Policyjne zajęcia dla licealistów

Zajęcia na temat współczesnej profilaktyki i przemocy przeprowadziła dla uczniów klasy I i II szubińskiego LO mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy. Zajęcia zorganizowano w ramach porozumienia podpisanego ze szkołą.

Na mocy porozumienia podpisanego przez kierownictwo nakielskiej komendy z I LO w Szubinie, policjanci prowadzą zajęcia dla uczniów z klasy o profilu prawno – policyjnym. Zajęcia mają bardzo różnorodną tematykę, zgodną z programem jaką dla tego typu klas opracowała Komenda Główna Policji.

W ostatnich dniach z uczniami klasy I i II spotkała się mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Uczniowie klasy I dowiedzieli się wiele na temat współczesnej profilaktyki społecznej, jej zadaniach, celach oraz formach. Zajęcia podzielone zostały na część wykładową, oraz warsztatową podczas której młodzież miała za zadanie opracowanie profilaktyki skierowanej do wybranej grupy docelowej.

W klasie II mł. asp. Wrzeszcz mówiła o przemocy. Przedstawione zostały jej formy oraz scharakteryzowano osoby stosujące przemoc. Również ten temat został podzielony na teorię oraz praktykę, podczas której uczniowie samodzielnie wykonywali zadanie z tematyki przemocy.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią