7 medali mistrzostw województwa w pływaniu dla UKS Czwórka Nakło

Dnia 27.05.2023 w Bydgoszczy odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Kujawsko Pomorskiego w Pływaniu. Na pięknym 50m obiekcie Astorii rywalizowało o tytuł najlepszych w województwie 577 zawodników z 33 klubów. W boju tym naszą gminę reprezentowało 34 pływaków z UKS Czwórka Nakło. Zawody podzielone były na dwa bloki, w których odbywały się starty od 50 do 400m wszystkimi stylami. Dla najmłodszych zawodników 10 letnich był to pierwszy sprawdzian na tak dużym obiekcie. Otwarcie trzeba przyznać że nasi najmłodsi pływacy poradzili sobie świetnie. Bardziej doświadczeni zawodnicy również stanęli na wysokości zadania a ich liczne rekordy życiowe potwierdzają rosnący poziom sportowy.

Warto nadmienić że nasi medaliści za swoje sukcesy otrzymali wspaniałe medale w kształcie województwa, na rewersie którego zaznaczone jest nasze miasto.

Z Bydgoszczy przywozimy 7 medali:

Złoty

Bartosz Rajek – 200m grzbietem

Srebrny

Bąk Bogna – 400m zmiennym

Zofia Zwolińska – 400m dowolnym

Cyprian Nowacki – 100m grzbietem

Cyprian Nowacki – 100m dowolnym

Brązowy

Paweł Witusiński – 100m klasykiem

Tymoteusz Sobczak – 50m dowolnym

Gratulujemy osiągniętych wyników i cieszymy się z waszych sukcesów. Za tydzień kolejny sprawdzian sportowy w Grudziądzu.

Udział w zawodach odbył się w ramach realizacji projektu pt. „Start ze słupka, starty z wody, trenuj z nami na zawody. Nakielska Liga Pływania 2023”, który otrzymał wsparcie UMiG w Nakle nad Notecią w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych.

Na stronie www.uks.naklo.pl znajdują się szczegółowe wyniki, pełna galeria zdjęciowa a poniżej skrót wydarzenia w postaci filmu.

https://youtu.be/H8AcntRXYQ0

 

tekst: M. Kuliński
film: P. Juszczak
zdjęcia: B. Kopras, M. Kuliński, P. Juszczak, M. Stachowski