757 urodziny miasta Kcynia

Tegoroczne Dni Kcyni to mnóstwo atrakcji. Świętowanie 757. rocznicy rozpoczęto od oficjalnego otwarcia, którego dokonali: Burmistrz Kcyni Marek Szaruga i Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni Ilona Kurdelska życząc wszystkim dobrej zabawy. Następnie na scenie zaprezentowali się uczestnicy I Przeglądu Dziecięcych Zespołów Pałuckich „Bo tutaj są Pałuki” – projektu dofinansowanego w ramach konkursu ofert nr 3/2019 „Kultura i sztuka 2019” przez Powiat Nakielski. Projekt został napisany przez Stowarzyszenie „Marzenie” działające przy Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej. Na scenie kolejno wystąpiły dzieciaki z: Przedszkola Samorządowego w Janowcu Wielkopolskim, Samorządowego Przedszkola z Szubina, Oddziału Przedszkolnego przy SP Nr 2 w Żninie, Przedszkola Miejskiego w Kcyni oraz zespołu folklorystycznego „Pałuckie Smyki” z Łekna. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni indywidualnie, zespoły otrzymały także pamiątkową statuetkę, a nagroda specjalna trafiła do zespołu ze Żnina.

Po przeglądzie przyszedł czas na wy stępy zespołów. Na kcyńskiej scenie wystąpił Nadmiar, który porwał wszystkich w energetyczną muzyczną podróż. Główną gwiazdą był uczestnik 8 edycji programu The Voice of Poland, finalista, Łukasz Łyczkowski wraz z zespołem 5 Rano. Tym razem na scenie królowała muzyka rockandrollowa. Na koniec zabawę poprowadził DJ Bo.
Pierwszy raz w Kcyni odbyła się także Eksplozja Kolorów – impreza z udziałem kolorów Holi. Uczestnicy bawili się fantastycznie rozpylając wokół siebie kolory tęczy. Na placu boiska czekało mnóstwo atrakcji m.in. darmowe dmuchańce dla dzieciaków, a także stoiska festynowe i gastronomiczne, w tym stoiska KGW Turzyn i KGW Sami Swoi z Żurawi. Dni Kcyni przeszły do historii.
Imprezę poprowadziła Anna Duda-Nowicka. Głównym organizatorem było Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni wraz z Urzędem Miejskim oraz Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni.
Materiał: Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni

fot. GCKiB w Kcyni