773 tys. emerytów i rencistów korzysta z mLegitymacji

Już prawie 773 tys. emerytów i rencistów pobrało mLegitymację ZUS.Można z niej korzystać na własnym urządzeniu mobilnym, np. telefonie dzięki aplikacji mObywatel. 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych już od 2023 roku wystawia z urzędu elektroniczne legitymacje emeryta-rencisty.Aby zacząć korzystać z mLegitymacji wystarczy na swoim smartfonie zainstalować bezpłatną aplikację mObywatel. Znajdziemy ją w sklepie Google Play i AppStore. Po zalogowaniu należy kliknąć opcje „dodaj dokument” i wybrać z listy dokumentów „legitymacja emeryta-rencisty”. Od tej pory na pulpicie aplikacji będzie widoczna ikona mLegitymacji– informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Co ważne, jeśli wcześniej nie dodaliśmy w aplikacji mObywatel dowodu osobistego, to najpierw musimy potwierdzić swoją tożsamość, czyli dołączyć dowód osobisty, a następnie dodać legitymację emeryta-rencisty – tłumaczy rzeczniczka.

Wygoda i nowoczesność

Elektroniczna legitymacja emeryta i rencisty to znakomite rozwiązanie dla świadczeniobiorców ze smartfonem. Nie trzeba nosić przy sobie tradycyjnej, plastikowej legitymacji, by potwierdzić swój status emeryta-rencisty. Można pokazać mLegitymację na ekranie swojego smartfona i bez problemu korzystać z przysługujących ulg i uprawnień.Korzystając z elektronicznego dokumentu, senior ma takie same prawa, przywileje i benefity jak w przypadku tradycyjnego dokumentu.Lista przywilejów – oprócz zniżek np. na bilety komunikacji lokalnej czy dalekobieżnej – jest szeroka i zazwyczaj inna
w przypadku różnych samorządów. Zniżek na usługi udzielają także przedsiębiorcy, organizatorzy wydarzeń kulturalnych oraz instytucje oferujące zabiegi zdrowotne.

 

 

Krystyna Michałek regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim