8-12 lipca w KPCK: Warsztat tańca współczesnego „Babie lato”

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza w dniach 8-12 lipca 2024 (poniedziałek-piątek) na warsztat tańca współczesnego „Babie lato”

Warsztat tańca współczesnego w KPCK „Babie lato” to połączenie treningu mobilności ciała w technikach tańca opierających się o czterowymiarowość ruchu Rudolfa Labana. To połączenie tradycji i nowoczesności w ruchu tanecznym. Podsumowaniem warsztatów będzie minispektakl, a w przyszłości planujemy stworzenie stałej grupy Teatru Tańca KPCK.  Warsztat adresowany do osób średniozaawansowanych (minimum rok treningu tanecznego o silnej motywacji do kontynuacji) w wieku nastoletnim (od 13 r.ż.) oraz dorosłym.

Prowadzenie: Anna Wójcik

Anna Wójcik – tancerka Teatru Tańca Gest w Bydgoszczy (1990–1998), absolwentka AWFiS w Gdańsku, WSHTWP w Szczecinie (dyplom nauczyciel tańca/choreograf), Trinity Laban w Londynie; założycielka i dyrektor artystyczna CampAnii Tanecznej; pracownik dydaktyczno-naukowy UKW w Bydgoszczy na Wydziale Pedagogiki. Mierzy sukces w pracy radością na twarzach uczestników, która wynika z ubytku potu podczas współpracy w grupie, a także zachwytem na twarzach na widowni, który jest wypadkową zaskoczenia spójnością choreografii z muzyką; dąży do ruchowej reprezentacji muzyki, doszukując się najlepszego wizualnego opisu tego, co kryje się za partyturą.

Zapisy i więcej informacji: artystyczny@kpck.pl.

Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku (8–12.07.2024), w godz. 9.00–13.00, koszt: 150 zł

Na pokaz minispektaklu podsumowującego warsztaty tańca zapraszamy 12 lipca o godz. 17.00 do Salonu Hoffman. Wstęp wolny.

 

 

Jędrzej Kubiak – Marketing Kultury, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy