Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP Rafał Trzaskowski w Bydgoszczy

Wczoraj, 19 czerwca 2020 roku kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP Rafał Trzaskowski przebywał na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Najpierw spotkał się z mieszkańcami Włocławka, następnie Ciechocinka, Torunia i Bydgoszczy. Rafał Trzaskowski przemówienie w Bydgoszczy wygłosił na placu przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego. Wśród zgromadzonych uczestników pojawili się także sympatycy obecnego prezydenta Andrzeja Dudy. Jeszcze przed rozpoczęciem przemówienia Trzaskowskiego, kilka słów wygłosił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Trzaskowski swoje wystąpienie zaczął od m.in. od niedawnej debaty, jaką zorganizowała Telewizja Polska.

Podczas przemówienia powiedział m.in: – Ja jestem w Bydgoszczy mniej więcej co pół roku, rok i widzę jak Bydgoszcz się zmienia. Dzięki panu prezydentowi, ale i dzięki wam – dzięki waszej pracy. My dzisiaj nie damy sobie odebrać dumy z tego, co udało się zbudować przez te 30 lat. Polska zmieniła się w sposób nieprawdopodobny

Podkreślił, że ludzie pracy są bohaterami czasów pandemii. To nie tylko lekarze i cały personel medyczny, ale także motorniczy i ekspedientka w sklepie to też bohaterowie, bo bez nich nie dalibyśmy sobie rady. W swoim wystąpieniu powiedział również: – Na ulicach polskich miast narasta gniew i złość. I dzisiaj ten gniew trzeba przekuć w pozytywną siłę, która pomoże nam wygrać wybory.

Punktował także rząd PiS, pytając o to dlaczego miliony ton węgla są importowane i czemu nie powstała w kraju duża część przemysłu obronnego, co miało nastąpić. Złożył deklarację, że jak zostanie prezydentem, to zawetuje każdą ustawę, która podniesie wiek emerytalny. Zakończył swoje wystąpienie, apelując do uczestników, aby poszli do głosowania.

opracował: Zbigniew Kubisz

zdjęcia – źródło: (FB) Rafał Trzaskowski