Bartosz Odor Finalistą 47. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego

Uczeń I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią uczestniczył w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego na UAM w Poznaniu.

Pisemne eliminacje Finału odbyły się 5.04.2024r. Uczniowie pracowali tego dnia z tekstem czytanym. 6.04.2024r. odbyły się egzaminy ustne. Uczestnicy prezentowali swoją wiedzę przed trzema komisjami w następujących dziedzinach: literatura, realioznawstwo/historia oraz praktyczna znajomość języka niemieckiego.

Bartosz uzyskał po raz drugi tytuł Finalisty OJN. W tegorocznej 47. edycji OJN wzięło udział ponad 13 tysięcy uczniów szkół średnich. Do finału ogólnopolskiego awansowało 74 uczniów a wśród nich uczeń I LO im. Bolesława Krzywoustego.

Uroczystość otworzył pan Piotr Jankowiak, który tworzy olimpiadę od 47 lat. Było to dla nas niezwykle wzruszające spotkanie. W dalszej części zabrała głos prof. dr hab. Maria Wojtczak. W uroczystości uczestniczyli także pracownicy naukowi uczelni, sponsorzy oraz przedstawiciele Ambasady Austrii oraz innych zaprzyjaźnionych instytutów. Po wystąpieniach zaproszonych gości pan Piotr Jankowiak wręczył nagrody laureatom oraz finalistom. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz stosowne zaświadczenia, które stanowią podstawę do zwolnienia ich z egzaminu maturalnego z języka niemieckiego oraz umożliwiają wolny wstęp na uczelnie wyższe.

Dodatkowo pan Jankowiak uhonorował trzy nauczycielki ufundowaną przez siebie nagrodą specjalną. Wśród nagrodzonych była Rozalia Wencel, która otrzymała nagrodę za całokształt pracy. Bartosz Odor przygotowywał się w tym roku do olimpiady pod opieką dwóch nauczycielek: Katarzyny Łapińskiej oraz Rozalii Wencel.

Praca z tak zdolnym i zdeterminowanym uczniem była i jest dla nas prawdziwą przyjemnością. Jesteśmy dumne z wybitnych osiągnięć Bartosza. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów. Szczególne słowa uznania oraz podziękowania za 47 lat nieocenionej perfekcyjnej opieki nad olimpiadą, serce, uśmiech i motywowanie młodych ludzi do rozwijania umiejętności językowych kierujemy do pana Piotra Jankowiaka.

 

Tekst: Rozalia Wencel, Katarzyna Łapińska