Bezpieczne wakacje w Królikowie

Policjant z nakielskiej komendy zajmujący się sprawami nieletnich spotkał się z dziećmi na półkoloniach w świetlicy wiejskiej w Królikowie. Prowadzący spotkanie opowiadał o bezpieczeństwie w ruchu drogowym  oraz o zagrożeniach jakie mogą spotykać dzieci podczas wakacji.
Mundurowy zajmujący się w nakielskiej komendzie sprawami nieletnich spotkał się z dziećmi na półkoloniach organizowanych w świetlicy wiejskiej w Królikowie. Celem wizyty policjanta było przeprowadzenie z dziećmi pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas trwających wakacji.  
Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, zabaw na świeżym powietrzu, tym samym przestrzegał przed niebezpieczeństwami jakie mogą spotkać dzieci  podczas letniego wypoczynku.
Nie zabrakło też informacji na temat przepisów ruchu drogowego oraz zasad poruszania się po drogach i przejściach dla pieszych. Policjant przypomniał dzieciom jaką rolę pełnią różnego rodzaju odblaski i zachęcał  do korzystania z elementów odblaskowych  szczególnie w porze wieczorowo – nocnej.
 
podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią