Był pijany i uciekał przed policjantami

Dwa zarzuty usłyszy niebawem 28-letni mieszkaniec gminy Szubin, który będąc w stanie po użyciu alkoholu uciekał przed policyjną kontrolą. Mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia. Sprawę oceni sąd.

Dzisiaj (18.12.19) o godzinie 2.45 w Szubinie na ul. Powstańców Wielkopolskich „patrolowcy” z miejscowego komisariatu zauważyli jadące audi, którego sposób jazdy wydał się podejrzany. Policjanci wydali kierowcy sygnał do zatrzymania.

Ten, ani myślał podporządkować się poleceniom. Wdusił „gaz do dechy” i rzucił się do ucieczki. Kierowca, uciekając przed policjantami, nie stosował się do wielu przepisów ruchu drogowego, kilkakrotnie zajeżdżał drogę ścigającemu go radiowozowi, przekraczał dozwoloną prędkość, nie stosował się do znaków drogowych, stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Pościg za audi policjanci prowadzili przez kilka kilometrów. Ostatecznie w miejscowości Szkocja, 28-letni kierowca audi stracił panowanie nad autem i zjechał z drogi wprost do przydrożnego rowu.

Szybko wyszedł na jaw powód takiego zachowania 28-latka. Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol. Badanie alkomatem potwierdziło, że znajduje się pod jego działaniem.

Mieszkaniec gminy Szubin spędził dzisiejszą noc w policyjnym areszcie. Niebawem usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie. Podejrzanemu, w myśl obowiązujących przepisów, grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią  

zdjęcie ilustracyjne