Cafe Emilia zaprasza na koncert MICHAŁ SOŁTAN feat. RAFAŁ DUBICKI – 22.09.2023r.

Cafe Emilia w Nakle nad Notecią zaprasza w dniu 22 września 2023 roku o godz. 19:00 na koncert  MICHAŁ SOŁTAN feat. RAFAŁ DUBICKI -TAPAS MUSIC FESTIVAL
Koncert odbędzie się w ramach TAPAS MUSIC FESTIVAL, podczas którego nie tylko muzyka będzie atrakcją wieczoru. Koncert to również raj dla smakoszy, podczas którego będzie można spróbować przepysznych przekąsek TAPAS (wszystko w cenie biletu!!!). Cena biletu 75 złotych.
Podczas swojego koncertu artyści zaprezentują nie tylko swoje najbardziej znane utwory, ale także zaskocz nowymi kompozycjami, które łączą różnorodne style muzyczne – od popu, przez rock, aż po elementy elektroniki. Publiczność będzie mogła usłyszeć utwory Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Franka Sinatry, Billa Withersa, Georgea Bensona i Jima Morrisona.
MICHAŁ SOŁTAN- Gitarzysta, kompozytor, wokalista. Multiinstrumentalista, edukator i performer. Absolwent Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Nagrał 5 autorskich albumów. Jego charyzma i talent zostały docenione w telewizyjnym show „Must Be The Music 9”.
Jest liderem free-jazzowego zespołu Imagination Quartet i pomysłodawcą projektu Jazz Doors. Podczas 55 KFPP w Opolu artysta został finalistą koncertu Debiuty. W ramach Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu transmitowanego przez TVP1, zaśpiewał swoją autorską piosenkę „Dzieje się” z płyty „MaloGranie”.
Jego grupą odbiorców są miłośnicy muzyki z gatunku jazz, funk, rock oraz szeroko pojętego fusion. Na scenie wykorzystuje looper oraz instrumenty elektroniczne i akustyczne, dzięki ktrym koncert nabiera niepowtarzalnego klimatu i zdobywa serca słuchaczy, niezależnie od ich wieku. Wziął udział w 9. edycji telewizyjnego talent-show Must Be The Music, zdobywając „4x TAK” od jury. Wydał dwie płyty ze swoim jazzowym zespołem Imagination Quartet, które zdobyły uznanie również poza granicami kraju. Koncertował m.in. w Chinach, Danii, Niemczech. Jedną z cech, która z całą pewnością wyrażania występy Michała, jest bardzo pozytywny kontakt z publicznością i ogromna dawka energii płynąca zarówno ze sceny, jak i widowni.
RAFAŁ DUBICKI – absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Bydgoszczy. Trębacz i flugelhornista współpracujący z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami m.in.: Alex Band Aleksandra Maliszewskiego, Eljazz Big Band, Pendowsky, Ray Wilson i Genesis. Nagrywał muzykę do nagrodzonego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni obrazu Macieja Pieprzycy pt. „Jestem Mordercą”. Uczestnik oraz laureat jazzowych konkursów w Polsce (Nagroda Główna na konkursie improwizacji w ramach Baszta Jazz Festiwal 2016, Nagroda Specjalna podczas Europejskich Integracji Muzycznych 2011, Nagroda Główna podczas konkursu big band w w Nowym Tomyślu 2015). 26 kwietnia 2019 roku podczas koncertu w warszawskim Nowym wiecie Muzyki miała miejsce premiera jego autorskiej płyty „Story about Emotions”.
Karolina Karolczak