Cała Jaskrawość – festiwal pamięci Stachury (zdjęcia)

Utalentowani uczestnicy warsztatów muzyczno-poetyckich wystąpili 11 maja 2022 roku w toruńskim Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki podczas koncertu finałowego Festiwalu Piosenki Autorskiej „Cała Jaskrawość”. Gościem specjalnym był nominowany do Fryderyków 2022 Błażej Król. Nagrodę wręczyli marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

Młodzi artyści tworzyli program koncertu konkursowego, pracując z kadrą trenerów na warsztatach w toruńskim Zamku Bierzgłowskim. Muzycznej części towarzyszyły zajęcia twórczego pisania, podczas których młodzi adepci pióra szlifowali pisarskie i poetyckie talenty.

Festiwal Piosenki Autorskiej „Cała Jaskrawość” jest kontynuacją odbywającego się w latach 2012-2018 Festiwalu Stachura. Wydarzenie jest okazją do propagowania twórczości Edwarda Stachury, a także promocji młodych, utalentowanych piosenkarzy, którzy pod okiem profesjonalnych, doświadczonych muzyków uczą się interpretacji i muzycznej wrażliwości. W ubiegłym roku Festiwal został rozszerzony został o konkurs na najlepsze wykonanie piosenki autorskiej, którego laureat nagradzany jest nagrodą finansową.

Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

zdjęcia: Koncert finałowy „Cała Jaskrawość”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP