„Chory z urojenia” – kolejna premiera Teatru Meandry

226

28 września 2020 roku odbyła się kolejna premiera Teatru Meandry działającego w I Liceum Ogólnokształcącym im St. Wyspiańskiego w Szubinie pod kierownictwem Arletta Jagodzińskiej.  Tym razem uczniowie zmierzyli się z klasyką literatury – na warsztat trafił Molier i jego sztuka „Chory z urojenia”.
I chociaż utwór powstał w XVII wieku, nadal bawi i zmusza do refleksji. Tekst nie jest łatwy, tym bardziej dla młodzieży, dlatego praca nad nim wymagała wielu wyzwań. Członkowie grupy brali udział w warsztatach teatralnych, spędzili na próbach wiele godzin.

W rolę bohaterów spektaklu wcielili się uczniowie liceum: Julia Stodolna, Gabriela Siuchnińska, Svetlana Ashikhmina, Oliwia Łukomska, Dagmara Pachacz, Piotr Wekwerth, Weronika Kruszka, Anna Garstecka, Natalia Konopczyńska, Lidia Kulpińska. Nad akustyką czuwał uczeń klasy III Adrian Haus.

Premiera była przełożona z marca ze względu na zawieszenie zajęć w szkołach. Odbyła się w warunkach obostrzenia reżimu sanitarnego, dlatego niewielu gości miało okazję  ją obejrzeć. Mogła się odbyć dzięki projektowi napisanemu przez Stowarzyszenie Przyjaciół Liceum finansowanemu ze środków Powiatu Nakielskiego.

tekst: Arletta Jagodzińska

zdjęcia: Roman Jagodziński