Chrząstowo: Stanęli na wysokości zadania

W dniu 11 września 2021 roku w Chrząstowie odbył się festyn rodzinny, w którym uczestniczyło ponad 200 osób.

W ramach Narodowego Programu Szczepień #SzczepimySię z KGW, z możliwości zaszczepienia się  przeciw COVID–19 skorzystało 40 osób. Rachmistrz spisowy też miał dużo pracy, ponieważ spisały się aż 62 osoby. Dzieci miały mnóstwo uciechy z zabaw i konkursów przeprowadzonych przez animatorki oraz animatora z ”Ranczo u Amadeusza”. Aktywność dzieci była nagradzana upominkami. Duże zainteresowanie dzieci było dmuchanym zamkiem-zjeżdżalnią, a doskonała oprawa muzyczna zachęcała  do wspólnej zabawy. Policjanci z Komendy Powiatowej edukowali dzieci i młodzież w zakresie bezpieczeństwa. Wielką radość dzieciom sprawiły pokazy strażaków z nakielskiej OSP. Festyn uświetniła grupa motocyklowa ”MROTECKIE ANIOŁY”, z której ponad 10. motocyklistów prezentowało swoje maszyny, przewożąc dzieci i dorosłych. Podczas festynu był czas na biesiadne śpiewy z udziałem zaprzyjaźnionych koleżanek z Mroczy.

Koło Gospodyń Wiejskich serwowało pyszne posiłki, ciasta i napoje ,a grochówka była również wyśmienita. Atrakcji dla dzieci i dorosłych, dobrego jedzenia i humoru nie brakowało, a KGW i Rada Sołecka w Chrząstowie, to zgrany duet organizatorów.

Festyn rodzinny był udaną imprezą integracyjną przy pięknej pogodzie. Podziękowania należą się mieszkańcom, którzy licznie uczestniczyli w festynie oraz wszystkim, którzy pomogli w jego organizacji.

Tekst: Barbara Mizdalska
Fot. Szymon Niemczewski