Co wspólnego z miłością ma kosmata alpaka? Spotkanie DKK w Paterku

29 września 2022 roku w bibliotece w Paterku, po wakacyjnej przerwie,  spotkały się panie z Dyskusyjnego Klubu Książki, by podyskutować o kolejnej przeczytanej książce.

Tym razem tematem była powieść Joanny Szarańskiej pt. „Alpaka czułości”. Książka bardzo przypadła paniom do gustu. Z przyjemnością poświęcały każdą wolną chwilę, by zagłębić się w historię jej bohaterów. Głównym tematem oczywiście jest miłość oraz niesamowite zbiegi okoliczności, które powodują, że  dwoje ludzi, których z pozoru wszystko dzieli odkrywają, że jednak mają ze sobą wiele wspólnego. By jednak wskazać im właściwa drogę do pomocy rusza para rezolutnych bliźniąt oraz ciekawska alpaka o nietypowych skłonnościach.

Książka Joanny Szarańskiej nie jednego czytelnika rozczuli i jednocześnie rozbawi do łez.    Każdy kto chce się dowiedzieć, czy  pewna zabawna i bardzo kosmata alpaka potrafiła wpłynąć na ludzkie uczucia powinien sięgnąć po książkę Szarańskiej. Polecamy.

W dniu spotkania klubowiczek DKK przypadał Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji panie przeczytały głośno wybrany przez siebie fragment książki „Alpaka czułości”.

Kolejne spotkanie DKK w Paterku odbędzie się 20 października.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Autor: Katarzyna Hass Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią – Filia w Paterku