Czarni Nakło po bezbarwnej pierwszej połowie wysoko pokonali Amatora Bydgoszcz

Dzisiaj, 28 września 2019 roku na stadionie miejskim w kolejnym meczu mistrzowskim sezonu 2019/2020 B klasy piłkarze Czarnych Nakło podejmowali zespół Amator Bydgoszcz. Zespół z Bydgoszczy obecnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli dlatego kibice liczyli na łatwe punkty. Pierwsza część meczu w wykonaniu piłkarzy Czarnych była chaotyczna. Byli w posiadaniu piłki przez większość tej części meczu, ale nie potrafili sforsować obrony gości, którzy bronili się prawie całym zespołem. Jednak to goście mogli zdobyć bramkę po rzucie wolnym, na szczęście dobrze w bramce był ustawiony Okpisz Bartosz. W 30 min. po faulu w polu karnym na Kościesza Jakubie, sędzia podyktował rzut karny. Wykonawcą był sam poszkodowany, ale nie trafił w bramkę. Po przerwie już w 52 min. Kościesza Jakub się zrehabilitował i zdobył prowadzenie dla Czarnych. Ten sam piłkarz w 58 min. podwyższył rezultat na 2:0. Gdy dwie minuty później trzecią bramkę dla Czarnych zdobył Sowa Wojciech było już jasne, że gospodarze tego meczu przegrać nie mogą. Po stracie bramek piłkarze z Bydgoszczy śmielej zaczęli grać i częściej atakować. Ten sposób gry spowodował, że piłkarze z Nakła stworzyli sobie więcej okazji na zdobycie kolejnych bramek. W 62 min. bramkę strzela Jaruzal Mikołaj, w 75 min. kolejną bramkę strzela Bąk Mikołaj. Dwie minuty później swoją drugą bramkę w tym meczu zdobywa Jaruzal Mikołaj. Wynik końcowy ustalił w 90 min. Kamiński Piotr strzelając w zamieszaniu podbramkowym główką.

Czarni Nakło – Amator Bydgoszcz  7:0 (0:0)

Czarni Nakło zagrali w składzie: Okpisz Bartosz, Kościesza Jakub, Jaruzal Mikołaj, Marach Marek, Sowa Wojciech, Salewski Sebastian, Muzolf Sebastian, Łoboda Mateusz, Wojciechowski M., Siatka Tomasz, Kamiński Piotr. Rezerwowi – Sobecki Wiktor, Bąk Mikołaj, Wojtasik Adrian, Grabas Kacper, Kopański Dariusz.

Amator Bydgoszcz zagrali w składzie: Spychalski Patryk, Żywiałowski Mateusz, Wawoczny Mariusz, Nowacki Bartosz, Burzych Bartosz, Buczyński Bartosz, Lis Karol, Szymanowski Michał, Kiełpiński Martin, Jakubowski Filip, Przeniosło Olaf. Rezerwowi – Pikor Norbert, Metello Marcin, Stefański Artur, Geodnicki Mateusz.

tekst i zdjęcia: Zbigniew Kubisz