Dachowanie w Turzynie

We wtorek, 25 czerwca 2019 roku w godzinach popołudniowych w miejscowości Turzyn doszło do kolizji dwóch pojazdów. Na drodze wojewódzkiej, na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia dwóch pojazdów, dostawczego citroena oraz peugota 206. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie kierująca osobowym peugotem chciała wykonać manewr skrętu w drogę gruntową opuszczając drogę wojewódzką.

Jak opowiedział nam jeden ze świadków kierująca zatrzymała pojazd i już po kilku sekundach za tym autem utworzyła się kolejka innych pojazdów. Peugoet zatrzymał się, dał się wyprzedzić jednemu z pojazdów. Myślałem, że ten pojazdy przepuszcza  i ma awarię-  opowiadał nam jeden z kierowców.

Po chwili zacząłem wyprzedzać ale peugoet zaczął skręcać w lewo mi wtedy doszło do zderzenia – opowiadał naszej redacji kierowca citroena.

W wyniku zderzenia peugoet wylądowal w rowie dachując. Kolejny raz z pomocą pospieszyli inni kierowcy a profesjonalnej pomocy medycznej udzielili ratownicy medyczni. 9 letniego chłopca zabrano do szpitala.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniali pracujący na miejscu policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni.

tekst i fot. Robert Koniec