Dieta mamy w Świeciu, Świebodzinie i Szubinie

Szpitale w Świebodzinie, Świeciu i Szubinie podpisały umowy na realizację programu NFZ i Ministerstwa Zdrowia „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy. Program będzie realizowany do połowy 2021 r.

Program ma charakter pilotażowy a jego celem jest wdrożenie modelu żywienie kobiet w ciąży i w okresie poporodowym oraz propagowanie zdrowego żywienia wśród pacjentek.

W ramach programu szpital ma obowiązek zapewnić pacjentkom oddziału położniczego specjalnie dla nich przygotowane posiłki pod nadzorem dietetyka. Istotną częścią programu jest możliwość konsultacji ze szpitalnym dietetykiem w czasie pobytu w szpitalu i w okresie 2 miesięcy po porodzie. Pacjentki przyjmowane na oddziały położnicze będą miały możliwość uzyskania specjalistycznej porady podczas pobytu na oddziale. Ponadto przez 2 miesiące od zakończenia hospitalizacji pacjentki mogą kierowania pytań i uwagi do szpitalnego dietetyka drogą elektroniczną na podany w dokumentacji email.

Dodatkowe informacje na temat prawidłowego żywienia kobiet w ciąży i kobiet karmiących znajdują się na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej www.ncez.pl.

Grupa Nowy Szpital