Dni Więcborka 2022 świętem dobrej zabawy i rockowego brzmienia

Tegoroczne Dni Więcborka odbyły się pod znakiem weekendowej zabawy, w czasie której każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku przygotował dla mieszkańców, gości i turystów trzy dni obfitujące w dobre kino, zabawę taneczną, święto kolorów, animacje, gry i zabawy dla dzieci oraz mocne rockowe dźwięki wyczekiwane od dwóch lat.

W piątek wszyscy chętni mogli wziąć udział w turystycznej grze, która polegała na odgadywaniu, rozwiązywaniu zagadek i odwiedzaniu ciekawych miejsc, kryjących w sobie historyczne ciekawostki. Na zakończenie gry wszyscy, którzy z sukcesem ją ukończyli spotkali się na Plaży Miejskiej gdzie otrzymali upominki i wysłuchali legendy o Jeziorze Diabelskim.

Piątkowy wieczór upłynął w kinowej atmosferze. Najmłodsi obejrzeli nagrodzone w ramach tegorocznej edycji 10 Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA filmy animowane, które otrzymały złoty, srebrny i brązowy Tobołek Koziołka Matołka. Cykl O!PLANOCKA  2022 TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS – THE BEST OFF cieszył się dużym zainteresowaniem najmłodszych i ich rodziców. Trwają już przygotowania do tego, aby Festiwal Filmów Animowanych zagościł na stałe w kalendarzu wydarzeń letnich w Więcborku. Dorośli widzowie obejrzeli komedię kryminalną “Na noże” z Danielem Craig’iem w roli głównej oraz horror “Spirala: nowy rozdział serii Piła”.

W sobotę na Stadionie Miejskim zagościły kolorowe proszki. Uczestnicy Święta Kolorów HOLI pokolorowali siebie i wszystko dookoła. W rytm muzyki granej przez DJ schodzili się powoli miłośnicy klubowej muzyki, którzy wspaniale bawili się w czasie rywalizacji DJ’skiej. Zabawę poprowadzili Dj Casprow, Dj Ardo i Dj Borys. Panowie do tego stopnia rozbujali uczestników Dyskoteki pod Gwiazdami, że części z nich trudno było się ze sobą i z nami rozstać.

W niedzielne popołudnie swoje święto miały dzieci. W miasteczku ustawionym specjalnie dla nich na terenie Stadionu Miejskiego królowały dmuchańce, tatuaże, warkoczyki, animacje, gry i zabawy, gigantyczne bańki oraz słodziutkie gofry serwowane przez animatorów z Akuku oraz Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku, którzy oprócz zabawy przygotowali dla najmłodszych plastyczne warsztaty z malowania wodną techniką ebru. W stoisku Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku można było nabyć gadżety z haftem krajeńskim.

Rockowa Niedziela rozpoczęła się od koncertów zespołów supportujących. Publiczność rozgrzewał Megger Band i zespół Nadmiar. Muzycy wprawili słuchaczy w koncertowy nastrój i tuż przed 21.00 oddali pełen stadion dobrze przygotowanej widowni zespołowi legendzie. IRA to zespół, którego chyba nikomu w Polsce nie trzeba przedstawiać. Od 1987 roku (z przerwą w latach 1996-2001) zespół znajduje się w czołówce polskiego rocka, a jego członkowie stale obecni są na polskiej scenie muzycznej. Ich albumy “Mój dom”, “1993 rok” czy “IRA Live” sprzedawały się w kilkunastotysięcznych nakładach, zdobywając status złotych i platynowych płyt, a przeboje, takie jak: “Nadzieja”, “Mój dom”, “Bierz mnie”, “Wiara”, czy “California” rozgrzały więcborską publiczność.

To był niezapomniany wieczór, na który czekaliśmy długo, ale warto było. Teren imprezy wypełniony po brzegi świadczy o tym, że jest to najlepszy sposób na promocję naszej małej ojczyzny, na integrację i spędzanie wolnego czasu, oraz ładowanie akumulatorów. Do zobaczenia na kolejnych Dniach Więcborka. Wszystkim życzymy słonecznego lata i samych szczęśliwych chwil.

Katarzyna Włodarczak – UM Więcbork