Dramatyczna akcja zakończona szczęśliwym finałem. Strażacy uratowali kobietę i trójkę dzieci z pożaru!

Niewiele brakowało, a pożar budynku w Srebrnicy koło Koronowa (powiat bydgoski) zakończyłyby się tragicznie. Dzięki bohaterskiej postawie strażaków oraz właścicielki budynku udało się uratować przebywającą w nim kobietę z dziećmi.

O akcji ratunkowej poinformował serwis Bydgoszcz 998. Jak relacjonują jego redaktorzy, ogień pojawił się w korytarzu i uniemożliwił ewakuację z budynku kobiecie z trójką małych dzieci. Przybyli na miejsce strażacy błyskawicznie przystąpili do akcji i ewakuowali zagrożone osoby. – Na słowa uznania zasługuje właścicielka obiektu, która ryzykując zdrowie i życie rozpoczęła akcje gaśniczą oraz wyniosła z budynku butlę z gazem – podkreśla Bydgoszcz 998.

W akcji brały udział dwa zastępy OSP Koronowo, zastęp OSP Różana oraz drabina z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Bydgoszczy. Strażacy z Koronowa zaopiekowali się dziećmi i zapewnili wsparcie psychiczne poszkodowanym. Do zdarzenia wysłano także dwa zespoły ratownictwa medycznego, które przebadały osoby znajdujące się w rejonie pożaru. Ostatecznie kobieta i trójka dzieci trafiły do szpitala na dodatkowe badania, ale dzięki skutecznym działaniom strażaków nie odniosły one żadnych poważniejszych obrażeń.

B.B. – Metropolia Bydgoszcz

zdjęcia: OSP KSRG Koronowo