Drugi tydzień półkolonii w Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie

Organizatorzy półkolonii w Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie dołożyli wszelkich starań aby drugi tydzień wakacyjnych zajęć był równie atrakcyjny jak pierwszy. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i wesołej zabawy oraz wyjątkowi goście. W poniedziałek odwiedziła nas pani Patrycja Machoń z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Nakle, która przybliżyła uczestnikom zasady zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania oraz codziennej higieny. Po raz kolejny odwiedził nas również pan Janusz Redlak, który poprzez muzykę wprowadził wszystkich w wakacyjny nastrój . W środę najbardziej oczekiwany przez wszystkich wyjazd. Udaliśmy się do Centrum rekreacyjno-sportowego Jumpin Place w Bydgoszczy w którym zabawy było co niemiara. Dzieci wróciły zmęczone ale szczęśliwe. Kolejne dni upłynęły nam na wesołych i zarazem pouczających zabawach. Jedną z nich był Ćwierćland, zabawa której celem jest budowanie pozytywnych relacji w kontaktach z innymi oraz współdziałanie w grupie. Dzieci podczas zajęć, mogły również wykazać się zdolnościami artystycznymi, wykonując np. biżuterię z kolorowych koralików. Na zakończenie czekała jeszcze jedna niespodzianka, wyjazd na basen do nakielskiego Naquariusa, gdzie przez dwie godziny dzieci korzystały z wodnych atrakcji.

Zajęcia prowadziły Agnieszka Wełniak i Bożena Sobieszczyk Redlak.

Zajęcia współfinansowane zostały ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nakle oraz funduszu sołeckiego.

Szczególne podziękowania dla pani Pauliny Kościerskiej za bezinteresowną pomoc podczas zajęć oraz pani Marii Borowskiej, która rozpieszczała nas pysznymi, domowymi wypiekami. Dziękujemy wszystkim dzieciom i młodzieży za udział w zajęciach i życzymy słonecznych, wesołych i bezpiecznych wakacji.

Organizatorzy A. Wełniak WDK Ślesin.

materiał: Agnieszka Wełniak