Drużyna SF Junior Nakło rocznik 2013 wygrywa turniej „Futbol w biało-czerwonych barwach”

Na turnieju w Żninie wystąpiło 16 zespołów. Nasz zespół przystąpił mocno zmotywowany do zawodów. Od pierwszego meczu było widać wielki zapał i chęć do gry. Dobrej grze towarzyszyła wielka radość. Po prostu świetnie bawiliśmy na boisku. Strzelamy ogromną liczbę bramek. W 6 meczach trafiamy do bramki rywali 44 razy. Każdy mecz był pod naszą kontrolą.
Wyniki (faza grupowa):
SF Junior Nakło – Olimpia Janowiec 10:1
SF Junior Nakło – Mały Piłkarz Inowrocław 7:2
SF Junior Nakło – Polonia Bydgoszcz 5:0
Wyniki (faza pucharowa):
Ćwierćfinał: SF Junior Nakło – MUKS CWZS Bydgoszcz 7:2
Półfinał: SF Junior Nakło – Olimpia Wtelno 5:2
Finał: SF Junior Nakło – Sportis Academy Łochowo 9:2
Nagroda najlepszego zawodnika turnieju trafiła do naszego zawodnika – Alexa Bajerskiego.
Wystąpiliśmy w składzie:
1. Filip Brukwicki
2. Oliwier Boiński
3. Igor Smażyk
4. Kacper Lewandowski
5. Filip Nowek
6. Jakub Wronka
7. Alex Bajerski
8. Tymoteusz Franków
Na zawodników oprócz emocji na boisku czekały inne atrakcje. W trakcie trwania turnieju warsztaty freestyle football prowadził Konrad Dybas, który w 2018 roku został MIstrzem Świata we wspomnianej dyscyplinie. Zawodnicy mieli również okazję poznać byłego Reprezentanta Polski Andrzeja Juskowiaka. Piłkarz w 1992 roku zdobył srebrny medal olimpijski podczas Igrzysk w Barcelonie. Do tego miał bogatą karierę klubową i występował w takich klubach jak – Lech Poznań, Sporting Lizbona, Olympiakos Pireus, VFL Wolfsburg. Spotkanie z takimi osobami jest niezwykłym przeżyciem. Chłopacy zbierali autografy i robili sobie wspólne zdjęcia. Podczas zakończenia turnieju było można usłyszeć kilka cennych wskazówek od Pana Andrzeja Juskowiaka, które skierowane były do młodych piłkarzy.
Piękne zwycięstwo w turnieju do motywacja do dalszej pracy.
Turniej zorganizowany był przez Fundację Aktywny Polak pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dziękujemy koordynatorowi wydarzenia Panu Piotrowi Fiutakowi za zaproszenie i gratulujemy świetnej organizacji.

 

Łukasz Bzdawka – SF Junior Nakło