„Drzewo przetrwania” na Dyskusyjnym Klubie Książki w Trzeciewnicy

Jak odkryć obecność Pana Boga w trudnych doświadczeniach życiowych? Czy ma on wobec nas swoje plany? Czy warto w życiu kierować się przeczuciami? Na te i inne pytania próbowaliśmy znaleźć odpowiedź podczas grudniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Trzeciewnicy.
Książka ”Drzewo przetrwania” to zapis rozmowy autora Jaromira Kwiatkowskiego z Leokadią Głogowską. Autor przedstawia niesamowitą historię kobiety uwięzionej w płonącej wieży Manhattanu. Pamiętnego dnia 11 września 2001 roku pani Leokadia znalazła się w samym centrum dramatycznych wydarzeń, które z przerażeniem śledził cały świat. W jednej chwili jej miejsce pracy zamieniło się w pułapkę bez wyjścia. Ucieczka z 82 piętra wydawała się wręcz niemożliwa. Jak przecież wiadomo w ataku zginęło wiele osób znajdujących się wiele pięter niżej. A jednak nasza bohaterka ocalała. Dlaczego? Czy był to cud? Czy może działanie boskiej ręki? Wiele osób, po tragediach jakie je w życiu spotyka odwraca się od Boga. W tym przypadku było jednak inaczej. Wiara Pani Leokadii oraz jej najbliższej rodziny tylko się umocniła.
W tej lekturze znajdziemy opowieść nie tylko o złu, które spotkało ludzi tego dnia. To książka pełna nadziei, w której przebija się miłość, oddanie i głębokie relacje. Na kolejne spotkanie zapraszamy już w Nowym Roku, 18 stycznia o godz.16:00.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

 

Kamila Matylis – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią, filia w Trzeciewnicy