Dwa mecze siatkarzy NTS Trójka Nakło z Chemikiem w lidze kadetów

Zespół NTS-u występujący w lidze kadetów zagrał dzisiaj 2 mecze z zespołem BKS Chemik I Bydgoszcz. W obu meczach przewaga umiejętności i wzrostu po stronie bydgoszczan była na tyle duża, że w obu ani przez moment wygrana nie podlegała dyskusji. NTS przegrał oba mecze 0:3.

W nakielskim zespole gra nominalnie zaledwie dwóch kadetów. Pozostała część zespołu to młodzicy zbierający doświadczenie w rywalizacji ze starszymi przeciwnikami. W związku z zaległościami z początku sezonu trenerzy postanowili zagrać planowy mecz tej kolejki i zaraz po nim rewanż.

Oba mecze miały podobny przebieg. Spora przewaga fizyczna i techniczna siatkarzy Chemika widoczna była na każdym kroku. Nakielanie walczyli, choć udane akcje w każdym z setów (prawie) można było policzyć na palcach.

Najlepszy w wykonaniu NTS-u był drugi set drugiego meczu. Odważna zagrywka, skuteczność w ataku i błędy przeciwnika sprawiły, że Nakło wygrywało 16:15, a później remisowało 21:21. W końcówce zabrakło jednak doświadczenia by wygrać tego seta.

BKS Chemik I Bydgoszcz – NTS Trójka Nakło 3:0 (25:12, 25:10, 25:12)

BKS Chemik I Bydgoszcz – NTS Trójka Nakło 3:0 (25:12, 25:22, 25:10)

NTS zagrał w składzie: Aleksander Hibner, Miłosz Sieracki, Sebastian Hibner, Kacper Walkowiak, Mikołaj Garbaciak, Mateusz Bruski, Bartosz Kalinowski (libero) oraz Nikodem Turbiarz, Wojciech Tyckun, Marceli Adasiak, Filip Koryluk.