Dwa tragiczne wypadki drogowe w powiecie pilskim

05 sierpnia 2022 roku, o godzinie 20:19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pile wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej, pomiędzy miejscowościami Białośliwie – Szamocin.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że na prostym odcinku drogi samochód marki BMW uderzył lewą stroną w przydrożne drzewo. Wewnątrz znajdował się nieprzytomny kierowca. Natychmiast przystąpiono do wykonywania dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych i umożliwienie obecnemu na miejscu zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego udzielenie medycznych świadczeń ratowniczych.
Niestety, pomimo podjętych działań 24-letniego kierowcy nie udało się uratować.
W działaniach udział brało 26 strażaków z JRG PSP nr 2 w Pile, OSP Białośliwie, OSP Szamocin, OSP Krostkowo, a także Oficer Operacyjny Powiatu.

 

06 sierpnia 2022 roku, o godzinie 17:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pile wpłynęło zgłoszenie, według którego samochód osobowy miał uderzyć w drzewo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków, potwierdzono treść zgłoszenia, ponadto rozpoznanie wykazało, że wewnątrz samochodu znajduje się  nieprzytomny mężczyzna. Strażacy natychmiast wydobyli poszkodowanego z wraku i przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Działania te po chwili przejął przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety, 41-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

W działaniach trwających ponad 4 godziny, udział brali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 1 w Pile, wraz z Oficerem Operacyjnym Powiatu, a także OSP Szydłowo, OSP Róża Wielka, Policja, Prokurator.

Opracowanie: asp. Mateusz Kentzer, KP PSP Piła
Zdjęcia: kpt. Krzysztof Zawistowski, KP PSP Piła