Dwie kolizje w obrębie węzła drogowego w Małej Nieszawce

Dzisiaj, 20 listopada 2019 roku około godz. 8:00 w obrębie węzła drogowego w Małej Nieszawce doszło do 2 kolizji. W po zderzeniu osobowej toyoty i ciężarowej scanii do szpitala trafił kierujący osobówką. W zderzeniu volkswagena golfa i audi A3 nikt nie ucierpiał. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drodze.

Dzisiaj (20.11) krótko przed godziną 8:00 w obrębie węzła drogowego w Małej Nieszawce doszło do 2 kolizji. Pierwsza z nich miała miejsce około 7:55 na drodze krajowej nr 10. Tam kierujący osobową toyotą nieprawidłowo zmienił pas ruchu i doprowadził do zderzenia z ciężarową scanią jadącą od strony Bydgoszczy. Kierujący osobówką trafił do szpitala. Policjanci ustalili, że to on był sprawcą tej sytuacji, więc mężczyzna zostanie ukarany mandatem i punktami karnymi za spowodowanie zdarzenia. Zgłoszenie o drugiej kolizji wpłynęło do policjantów trzy minuty później. Na drodze krajowej nr 15 doszło do zderzenia volkswagena golfa i audi A3. Kierujący tym pierwszym autem wjeżdżał na krajową piętnastkę od strony Cierpic. Podczas wykonywania manewru skrętu w lewo zderzył się z audi, które jechało od strony Torunia. W tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Kierujący golfem 64-latek został ukarany mandatem i punktami karnymi za spowodowanie kolizji.
Okres jesienny sprawia, że warunki na drodze bywają utrudnione. Szybciej zapada zmrok, opady deszczu czy gęste mgły powodują, że kierowca musi jeszcze bardziej zwracać uwagę na to, co dzieje się na drodze oraz zmienić sposób prowadzenia samochodu. Wszystko to sprawia, że trzeba dokładniej dostosować się do sytuacji pogodowej, aby bezpiecznie móc poruszać się po drogach i uniknąć wypadku lub kolizji.
Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę.
Autor: Wojciech Chrostowski – KMP Toruń