Działania na drogach w związku ze Świętami trwają

W związku z trwającymi Świętami Wielkanocnymi i zwiększonym natężeniem ruchu na drogach, kujawsko-pomorscy policjanci prowadzą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy, stan ich trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów.

Okres świąteczny charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, dlatego już od piątku (29.03.2024r.) kujawsko-pomorscy policjanci prowadzą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Akcja zakończy się w poniedziałek.

Policjanci eliminują z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu, reagują na szczególnie niebezpieczne wykroczenia, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie, czy wykroczenia wobec pieszych.

Podczas Świąt, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób podróżujących czuwa większa liczba policjantów ruchu drogowego. Na trasach wylotowych z miast jest więcej patroli, również w radiowozach nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory.

Słoneczna pogoda może sprzyjać motocyklowym eskapadom. Kierowcy jednośladów, oprócz czerpania radości z szybkiej jazdy, powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie – swoim i innych uczestników ruchu drogowego.

Od piątku (29.03.24 r.) doszło na terenie województwa do czterech wypadków, w których zginęły dwie osoby i dwie osoby zostały ranne. Policjanci zatrzymali 16 pijanych kierowców.

Na najtragiczniejszych wydarzeń na drodze doszło w piątek w miejscowości Lubin, w powiecie lipnowskim, gdzie doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem seat. Niestety w wyniku obrażeń 21-letni motocyklista zmarł. Z kolei w sobotę w Inowrocławiu, na parkingu sklepu, doszło do śmiertelnego potrącenia 2-letniego dziecka przez kierującą mazdą. W sprawach obu wypadków prowadzone są prokuratorskie śledztwa, które ustalą wszystkie okoliczności tych tragicznych zdarzeń.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozsądek i wyobraźnię na drodze oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków i ograniczeń!

Apelujemy o nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu!

 

Autor: mł.insp. Monika Chlebicz