Działania „Prędkość” na drogach powiatu nakielskiego

W miniony piątek na drogach powiatu nakielskiego policjanci „drogówki” prowadzili działania „Prędkość” ukierunkowane na eliminowanie z ruchu piratów drogowych. Nie obyło się bez mandatów.  

Zapobieganie wypadkom drogowym, których jedną z głównych przyczyn jest nadmierna prędkość było głównym celem działań, jakie w miniony piątek (31.01.20) na drogach powiatu nakielskiego prowadzili policjanci z referatu ruchu drogowego.

Funkcjonariusze kontrolowali, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. Sprawdzali też trzeźwość prowadzących auta, stan techniczny pojazdów, stosowanie pasów bezpieczeństwa przez wszystkie osoby podróżujące pojazdami, a także sposób w jaki przewożone są dzieci.

Mundurowi zwracali też uwagę na przestrzeganie przez kierujących innych przepisów drogowych. Łącznie skontrolowano 79 aut, ujawniając 55 wykroczeń, z czego 21 dotyczyło przekroczeń prędkości. Kierowcy, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. 19 osób ukarano mandatami, 36 pouczono. Zatrzymano też jedno prawo jazdy oraz 4 dowody rejestracyjne od kontrolowanych aut.  

Prowadzone cyklicznie działania kontrolne mają na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na trasach poprzez egzekwowanie od kierowców jazdy zgodnie z przepisami.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią