Działania Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią w walce z epidemią

Nakielska Straż Miejska aktywnie włączyła się do działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem choroby zakaźnej COVID – 19 wywoływanej wirusem SARS-CoV-2.

Strażnicy miejscy podejmują akcje informacyjne skierowane do mieszkańców o stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych, dotyczących przemieszczania się i zgromadzeń. Na terenie miasta i gminy Nakło nad Notecią specjalny komunikat na ulicach strażnicy miejscy nadają przez głośniki z radiowozu.

Ponadto w związku z wprowadzonym przez Burmistrza bezwzględnego zakazu korzystania z placów zabaw oraz sketeparku strażnicy miejscy kontrolują te miejsca. Funkcjonariusze sprawdzają skwery osiedlowe, siłownie plenerowe oraz brzeg rzeki Noteć. Każdego dnia prowadzą również rozmowy z mieszkańcami, podczas których ostrzegają o ryzyku spotkań w grupach. Podchodzą do tych osób i informują o ryzyku jakie podjęli. Kontrolami objęte są także miejsce gromadzenia się osób bezdomnych, które ze względu na wiek, stan zdrowia i warunki sanitarne, są wyjątkowo podatne na zarażenie.

Strażnicy miejscy zabezpieczają również punkty, w których wydawana jest żywność dla ubogich i bezdomnych. Chodzi m.in. o paczki żywnościowe wydawane przy Kościele p.w. św. Stanisława w Nakle nad Notecią. W związku z sytuacją epidemiologiczną kolejka, która tworzy się w tych okolicznościach, musi być monitorowana tak, aby osoby w niej stojące zachowywały między sobą bezpieczną odległość.

Zalecamy w związku z wprowadzonym stanem epidemii o ograniczenie osobistych wizyt w komendzie nakielskiej Straży Miejskiej. W przypadku otrzymania wezwania, osoby proszone są najpierw o kontakt telefoniczny 986 lub za pomocą e-mail: straz.miejska@umig.naklo.pl. Ograniczone zostało przyjmowanie zgłoszeń pod numerem alarmowym – 986. Dyżurni będą przekazywać patrolom do realizacji tylko i wyłącznie zgłoszenia priorytetowe.

Do odwołania patrole Straży Miejskiej nie będą kontrolować nieruchomości  w zakresie gospodarki odpadami oraz sprawdzać palenisk przydomowych w zakresie przestrzegania tzw. „uchwały antysmogowej” .

Straż Miejska w Nakle nad Notecią