Dzieci – Dzieciom w nakielskiej Dwójce

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas i uczniowie nakielskiej „Dwójki”, mimo zbliżającego się końca roku szkolnego, nie zwalniają tempa w pomaganiu innym. Tym razem pomoc swoją okazali koleżankom w potrzebie.

Wolontariusze od kwietnia prowadzili w szkole akcję „GÓRA GROSZA DLA HANI”. Dziewczynka, której postanowili pomóc urodziła się z Zespołem Pfeiffera. Ta choroba genetyczna spowodowała silną deformację głowy. W efekcie tego rosnący mózg nie może się swobodnie rozwijać i dziewczynka jest poddawana skomplikowanym operacjom, które będzie trzeba wykonywać aż do zakończenia rozwoju czaszki. Wolontariusze SKC odpowiedzieli na zaproszenie rodziców 4 – letniej Hani z Bydgoszczy i zaprosili do wspólnej pomocy społeczność SP 2.  Wielkie i otwarte serduszka naszej społeczności sprawiły, że po zliczeniu wszystkich groszaków uzbieraliśmy kwotę 851,69 zł, które już powędrowały na konto Fundacji Zdążyć z Pomocą.

Wolontariusze wzięli również udział w akcji „PREZENT NA URODZINY”. Akcja polega na przygotowaniu wymarzonego prezentu dla  wybranego dziecka z losowo wybranej placówki, zajmującej się dziećmi w trudnej sytuacji życiowej i mocno poranionych. Wartość prezentu nie może przekroczyć kwoty 150 zł. Jest to jednak tak piękna inicjatywa, ponieważ dzięki tej akcji dzieci otrzymują często pierwszy raz w życiu to o czym długo marzą. Prezenty dla dziewczyn od wolontariuszy powędrowały w tym roku do Placówki Socjalizacyjnej w Polkowicach. Dzięki pomocy i wsparciu Rodziców moich wolontariuszy, wspólnie mogliśmy przygotować aż 3 prezenty urodzinowe dla Klaudii, Oliwii i Patrycji, które swoje urodziny obchodzą w maju i w czerwcu.

Pragnę serdecznie podziękować moim wspaniałym Aniołom za ich wielkie serca i chęć niesienia pomocy. Dziękuję uczniom, nauczycielom i  obsłudze szkoły za wspólną pomoc dla Hani. Dziękuję Rodzicom moich wolontariuszy za kolejną wspólną akcję i otwartość serca. Pomagajmy bo warto!

 

Katarzyna Dobosz opiekun SKC