Dzieci z „Donalda” zwiedzały nakielską komendę

W ostatnich dniach nakielskich policjantów odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Donald” w Nakle nad Notecią. Przy okazji wizyty maluchy wysłuchały pogadanki profilaktycznej na temat bezpieczeństwa, dowiedziały się na czym polega praca przewodnika psa i obejrzały radiowóz.

W ostatnich dniach nakielscy policjanci gościli w miejscu swojej pracy dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Donald”. Pracę policjantów przybliżyli im mł. asp. Zofia Wrzeszcz oraz dzielnicowy mł. asp. Patryk Dutkiewicz.
Dużą atrakcją był policyjny radiowóz, za którego kierownicę każde chętne dziecko mogło wsiąść i poczuć się jak prawdziwy policjant. Jednak najwięcej radości i uśmiechu na dziecięcych twarzach wywołało spotkanie z asp. szt. Łukaszem Król, przewodnikiem policyjnego psa. Funkcjonariusz opowiadał, jak wygląda praca przewodnika. Zaprezentował też krótki pokaz umiejętności czworonoga. Przy tej okazji dzieci mogły poćwiczyć bezpieczną postawę, którą należy przybrać podczas ataku groźnego zwierzęcia.
Zwiedzanie komendy dzieci zakończyły w świetlicy jednostki, gdzie policjanci przeprowadzili pogadankę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przypomnieli najważniejsze przepisy i informowali, jak powinien zachowywać się pieszy, aby być bezpiecznym podczas poruszania się po drogach. Zwrócono też uwagę, jak ważne jest korzystanie z odblasków.
Na zakończenie spotkania maluchy otrzymały odblaskowe prezenty ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią