Dzielnicowi z Szubina na spotkaniach z dziećmi

Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji w szkołach na terenie gminy Szubin spotkania z uczniami prowadzili dzielnicowi. Mundurowi  podczas pogadanek poruszali wiele tematów, ale przede wszystkim przypominali o bezpiecznych sposobach spędzania wakacji.

Wakacje oficjalnie rozpoczęły się w minioną środę (19.06.19). Zanim jeszcze przyszedł ten wyczekiwany dla uczniów czas, w wielu szkołach na terenie powiatu młodzież spotykała się z policjantami na pogadankach profilaktycznych.

Dzielnicowi z Szubina, mł. asp. Tomasz Bukowski oraz st. sierż. Mateusz Wawrzyniak rozmawiali z uczniami szkół w swoich rejonach służbowych w Rynarzewie i Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie. Policjanci przypominali dzieciom zasady bezpiecznego spędzania wakacji. Mowa była o zachowaniu podczas pobytu na kąpieliskach. Policjanci przypominali, aby korzystać z kąpielisk strzeżonych i zawsze pod nadzorem osób dorosłych. Zwracali również uwagę na korzystanie z urządzeń wodnych zgodnie z ich przeznaczeniem i zgodnie z regulaminem wypożyczalni.

Dzielnicowi mówili też o tym, jak należy bezpiecznie zachowywać się w domu oraz w jego bezpośredniej okolicy.

podkom. Justyna Andrzejewska- oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią