Dzielnicowy odwiedził dzieci w szubińskich przedszkolach

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Szubinie, mł. asp. Damian Ziółkowski odwiedził dzieci w Przedszkolu nr 3 oraz Niepublicznym Przedszkolu ,,Słoneczko” w Szubinie. Policjant rozmawiał z maluchami o bezpieczeństwie w czasie ferii.

Wiele różnych tematów dotyczących bezpieczeństwa w trakcie ferii omówił podczas spotkań z maluchami w Przedszkolu nr 3 oraz Niepublicznym Przedszkolu ,,Słoneczko” w Szubinie dzielnicowy z miejscowego komisariatu, mł. asp. Damian Ziółkowski.

Mundurowy opowiadał dzieciom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Mowa była o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza oraz o zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Nie zabrakło także informacji na temat tego, co oznaczają ustawione przy niektórych przejściach dla pieszych światła i jak piesi oraz kierowcy muszą się zachować po ich włączeniu.

Dzielnicowy przypomniał maluchom o stosowaniu fotelików ochronnych i zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Zachęcał przedszkolaków do noszenia elementów odblaskowych szczególnie teraz, kiedy szare dni szybko przechodzą w ciemne noce.

Funkcjonariusz omówił zasady bezpieczeństwa w trakcie zabaw na śniegu, podczas jazdy na nartach, sankach i łyżwach – w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej  pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od dzielnicowego  odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią