Dzielnicowy opowiadał o bezpieczeństwie na stanicy wodnej w Rościminie

Bezpieczeństwo w trakcie wakacji było głównym tematem spotkania mroteckiego dzielnicowego z uczestnikami obozu kajakowego nad jeziorem w Rościminie. Prowadzący zajęcia szczególnie zwracał uwagę na rozwagę podczas kąpieli, ale nie zapomniał też o pracach polowych i przestrzeganiu przepisów w ruchu drogowym.

W Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie zorganizowany został obóz kajakowy. Obozowiczów odwiedził asp. Szymon Kujawa, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mroczy wspólnie z funkcjonariuszami PSP.
Dzielnicowy przeprowadził dla dzieci spotkanie profilaktyczne na temat bezpieczeństwa, szczególnie bezpieczeństwa nad wodą. Mundurowy rozmawiał o tym, jak bezpiecznie zachowywać się na kąpieliskach strzeżonych i niestrzeżonych, przypominał kiedy można korzystać z kąpielisk, a w jakich sytuacjach jest to zabronione. Zwracał uwagę na zabawy w wodzie i prosił o zachowanie podczas nich rozwagi. Przypomniał także, że dzieci powinny wybierać się nad wodę jedynie pod opieką dorosłego opiekuna.

Kolejnym tematem poruszonym na spotkaniu było szeroko rozumiane bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzielnicowy przypominał, jak powinien być wyposażony jednoślad, jakie przepisy obowiązują rowerzystów, a także, jak powinni się oni zachowywać korzystając z dróg publicznych. Poruszona została także tematyka związana z ruchem pieszych i w tym miejscu dzielnicowy przypomniał, że pieszy, poruszający się po drodze, musi być szczególnie uważny i dla własnego bezpieczeństwa ściśle przestrzegać przepisy drogowe. Policjant omówił też rolę, jaką spełniają odblaski i zachęcał dzieci do noszenia na odzieży tych świecących elementów.

Na zakończenie spotkania asp. Szymon Kujawa prosił dzieci, które pomagają rodzicom przy pracy w gospodarstwach o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza podczas zbliżających się żniw.

Zajęcia współprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Nakła nad Notecią.

podkom. Justyna AndrzejewskaOficer prasowy KPP Nakło nad Notecią