Dzielnicowy z Kcyni na półkoloniach

Podczas wakacji policjanci systematycznie spotykają się z dziećmi w miejscach, gdzie odbywają się różnego rodzaju zajęcia wakacyjne. Tym razem dzielnicowy z Kcyni spotkał się z uczestnikami półkolonii w szkole w Sipiorach.  Mundurowy opowiadał jak bezpiecznie spędzać wakacje.

Dzieci z Sipior i okolicznych miejscowości brały udział w półkoloniach organizowanych na terenie miejscowej szkoły podstawowej. Na spotkanie z kolonistami zaproszony został dzielnicowy z kcyńskiego komisariatu, asp. szt. Marek Dubiel.

Mundurowy opowiadał o swojej codziennej służbie, prezentował radiowóz i omówił wyposażenie, jakie podczas służby wykorzystują policjanci.

Spotkanie z dziećmi było też doskonałą okazją, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas trwających wakacji. Mundurowy informował, jak właściwie i bezpiecznie zachowywać się spędzając czas na akwenach, przypominał o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz podczas zabaw ze zwierzętami. Przestrzegał też przed niebezpieczeństwami związanymi z zawieraniem bliższych relacji z osobami poznanymi w świecie wirtualnym oraz wpuszczaniem do mieszkań nieznajomych.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią